SPECIÁL: Co je to TheRivers?

September 14, 2018

Příteli, odpusť. Dnešní článek nebude rozhovor. Nebude to ani úvod k nové sérii příspěvků. Nebude dlouhý, ne že by však nebyl důležitý. Odpoví totiž častou otázku. Bude od srdce, přímo k věci a poví Ti, jak Ti můžeme pomoct v evangelizaci. 

 

Při té titulní otázce v ruce klikám na pomyslné počítadlo repeticí. Znovu odpovídám. Především, jsem upřímně rád.
Rád lidem říkám, co že to vlastně projekt TheRivers je.

 

Jdeme na věc!

TheRivers je společnost, ve které podporujeme křesťany v evangelizaci. Tuhle větu jsem za krátké rozjezdové působení naší snahy komunikoval nesčetněkrát. 

 

Jak? Proč? Kdo? Kolik? ... návazné otázky ve vzduchu a já je chci dnes všechny polapit do šířky tohoto postu. Přeji si hodně štěstí.

TheRivers jsem založil v půlce tohoto roku jako reakci a příležitost.

 

Reakci na křesťany v mém okolí, kteří upřímně věří v Krista a odevzdali mu své životy. Haleluja! Ti samí křesťané však nikdy nevyšli za hranice komfortní zóny klidu a ticha. Místa, kde o Kristu ve svém okolí mlčí a evangelium je jen pro ně. Ne aby s tím ještě nedej-pane museli někoho otravovat.

 

Vždycky mi u takových lidí bylo zvláštně. Na jedné straně člověk věří, že jediná cesta, pravda a život je Kristus a na druhé nechává ostatní hledat jinde. Moudrý muž řekl, že evangelizace je, když jeden žebrák říká druhému, kde je chleba. Tak proč to tolik křesťanů nedělá?

 

Příležitost využít schopnosti a dovednosti mé i druhých k tomu, abychom rozhýbali kosti ztuchlé, rozdmýchali oheň evangelia a povzbuzovali ostatní k otevřenému šíření evangelia druhým. 

 

 

Nabízí se otázka, jak to udělat. Jak povzbuzovat křesťany v evangelizaci a jak s nimi udržet pravidelný kontakt? Nám to zatím dává smysl ve třech oblastech:

 

 

Na Live akcích, pořádáme se špičkou křesťanské hudební scény hudební večery zaměřené na chválu našeho Pána a opět podporu evangelizace u všech, co přijdou. S frekvencí 4 - 5 koncertů ročně tak jde o večery s velkolepou atmosférou. Momentálně hledáme vhodný prostor pro kapelu ESPÉ - přijedou za námi 1.12. 

 

Na takových večerech pak promlouváme k příchozím a snažíme se Tě povzbudit k tomu, aby sis hned další den nenechal Krista pro sebe. Povzbuzujeme tak všechny k evangelizaci a společně navazujeme nová a nová přátelství. Paráda.

Na našem blogu o evangelizaci postujeme každý pátek v 8 hodin večer jeden příspěvek formou rozhovoru. Série, které podpoří křesťany v evangelizaci děláme tak, aby byly zajímavé, aktuální a konkrétní.

 

Proto jsme třeba teď odstartovali sérii příspěvků
"Když se Tě zeptají...", kde se snažíme najít cesty, jak odpovídat na všetečné otázky, které lidé mívají, když jim přinášíme Kristovo evangelium.

Do třetice též rozšiřujeme malý křesťanský obchod, kde chceme především v online prostředí nabídnout dobré věci, právě pro nás křesťany. Věci, které nám pomohou šířit Krista dál.

 

Aktuálně máme kampaň na trochu drsnější křesťanská trička, která otevírají rozhovor a nejen to. Rozšiřujeme o knihy a další věci, které mají pro křesťany smysl.

Tak toto je TheRivers. Zatím. Kam až nás naše cesta zavede nevím. Snad se mi aspoň podařilo odpovědět. Snad ano. 

 

Co bych si teď opravdu přál není jen to, abys začal pravidelně číst tenhle blog nebo nakoupil v našem obchodě ať už online nebo na další live akci.

 

Upřímně si nejvíc přeji to, aby nás Pán proměňoval svým Duchem do Jeho podoby. Abychom odvážně mluvili s lidmi o Kristu a o nutnosti záchrany, která nevede jinudy, než přes kříž.

 

Tak vzhůru do toho! Vezmi ještě teď telefon, facebook, souseda, rodiče, bráchy a ségry ... každého, kdo ještě neslyšel biblické evangelium a vyprávěj, zvěstuj a naplňuj naše velké poslání.

 

Mluv o Kristu otevřeně a s odvahou. Rádi Tě v tom podpoříme.

 

 

 

 

PS: pusť si toto video a sleduj náš FB.

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Aktuální články

November 21, 2019

October 2, 2019

September 30, 2019

September 28, 2019

September 28, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Štítky
Please reload

Sleduj nás
  • Facebook Basic Square

Zůstaňme v kontaktu

Facebook page

Odběr novinek

Kontakty

Chceš odebírat veškerý obsah TheRivers pravidelně?

Začni zde!

TheRivers s.r.o.

IČ: 06962122

Bankovní účet: 2401409973/2010

Kontaktní adresa:
Husovo náměstí 1188/4, 70200 Ostrava

© 2019 by TheRivers

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  • White Facebook Icon
0