7 věcí, které můžeš udělat pro evangelium

November 2, 2018

O tom, co nevynechat, když s lidmi mluvíš o Kristu, jsme už psali zde

Pokud chceš znát pravdu o tom, jakou roli v obrácení druhých a též v našem svědectví sehrává zákon a milost, přečti si tento článek. Doporučuji k tématu taky pořídit knihu "Nejstřeženější tajemství pekla".

 

Dnes nás čeká 7 praktických rad, situací, ve kterých můžeme jednoduše a přirozeně budovat cestu evangelia k lidem okolo nás. Evangelizovat. Pojďme se inspirovat a uvést je do praxe.

 

1. Modli se, modli se, modli se

Modli se, aby Pán požehnal tvé snaze předat evangelium dál do tvého okolí. Tímhle důležitým bodem začni pokaždé, když budeš o šíření Boží zvěsti druhým lidem byť jen uvažovat. Je to úkol pro každého z nás a tady naše cesta začíná. Nezapomínejme na to, že je to Bůh, který otvírá srdce druhých, aby přijali zvěst o radosti - biblické evangelium.

 

 

 

2. Pamatuj na rodinu

Sourozenci, tetičky, bratranci, babičky, dědové. Každý to má jinak, jen ne vždy máme v našich rodinných kruzích stoprocentní jednotu ve víře. Ať už jsi sám Boží voják v poli nebo patříte celá rodina Kristu, zřejmě existuje prostor kde "rozsévat evangelium". Utužuj rodinná pouta a při další oslavě nebo ve společných chvílích hledej čas na hovory o Kristu. Je škoda, nebýt živým svědectvím o Ježíšově milosti lidem, kteří jsou nám tak blízko.

 

 

 

3. Buduj sousedské vztahy

"Zdravíčko, sousede" - ono známé halekání slýcháváme častokrát
od lidí, ke kterým to s dobrou zprávou máme co by kamenem dohodil. Vyjděme ven a už ze zápraží uvidíme cíl těchto cest. Cest za sousedy se zprávou, kterou je třeba poslat dál.

 

Častokrát stačí málo - napéct buchtu a obejít sousedy v domě, uspořádat sousedskou snídani pro nejbližsí v ulici, pomoct sousedům s prací doma...
Je tolik příležitostí, kdy se sousedy mluvit.

Mluvme s nimi tak, aby to vedlo k důležitým tématům.

 

 

 

4. Solí a světlem v práci

Mohou to být jen obličeje, které vídáme každý den a nikdy neprohlédneme dál. Anebo je můžem začít poznávat a objevit tak jejich pravou tvář a třeba i to, co zrovna prožívají nebo s čím v životě bojují. Řeč je o kolezích a lidech, které potkáváme v pracovním procesu. Věříme, že i tam se pro evangelium dá dělat mnohé.

 

S kolegy častokrát tlacháme o všem možném, pojďme si určit konkrétní den, kdy se jich zeptáme na jejich vztah k Bohu. Úžasná příležitost předat biblické evangelium v práci! 
Šichta šíření evangelia začíná tady a teď.

 

 

 

5. Využij svůj online prostor

Schůzky domlouváme online, tištěné noviny nefrčí a lidé si dnes jídlo před prvním soustem fotí. Ano, žijeme v digitální době a tak je třeba náš “digitální čas” využít k dobrým věcem. Na sociálních sítích jsi ve spojení s mnoha lidmi, tak sdílej, lajkuj a evangelizuj.

 

Až se nás jednou někdo zeptá, jak jsme využili naši facebookovou zeď nebo chat s přátely online pro šíření dobré zprávy o Ježíši, nebuďme zahanbeni. Hledejme cesty jak i zde šířit plné biblické evangelium.

 

 

 

6. Zmapuj si okolí

Přemýšlej koho potkáváš denně a s kým se vídáš zřídkakdy. Zmapuj si své okolí, okolí lidí, kterým můžeš předat evangelium a cíleně se za to modlit. Věříme, že v každé době a v každý čas existuje způsob, jak svému okolí předat zprávu o Ježíši Kristu. Nezapomínejme tak na modlitbých ani v praxi na nikoho, s kým jsme pravidelně v kontaktu.

 

 

 

7. E. deník

Máš v okolí lidi, kteří žijí bez Boha a nedá ti to spát? Jsi odvážný
a připravený využít příležitosti ke svědectví o Ježíši? E. deník je šitý na míru pro křesťana jako jsi ty, kterému na jeho okolí záleží. Bude ti příručním pomocníkem, pokud chceš lépe pochopit, jak evangelium předat dál. Využiješ ho, pokud se modlíš (nebo bys rád začal) za nevěřící přátele a chceš si to lépe plánovat.

E. deník ti pomůže připomenout si Boží svrchovanost a to, že je naším posláním předávat víru v živého Boha lidem okolo nás.

 

 

 

 

Prozkoumej E. deník blíže. Snad ti bude pomocníkem na nelehkých cestách šíření evangelia ve Tvém okolí. Hlavně na nic nečekej a hurá do akce! 

 

 

 

 

 

Autor: Pavel Szlauer

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Aktuální články

November 21, 2019

October 2, 2019

September 30, 2019

September 28, 2019

September 28, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Štítky
Please reload

Sleduj nás
  • Facebook Basic Square

Zůstaňme v kontaktu

Facebook page

Odběr novinek

Kontakty

Chceš odebírat veškerý obsah TheRivers pravidelně?

Začni zde!

TheRivers s.r.o.

IČ: 06962122

Bankovní účet: 2401409973/2010

Kontaktní adresa:
Husovo náměstí 1188/4, 70200 Ostrava

© 2019 by TheRivers

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  • White Facebook Icon
0