Za 9 dní advent: marníme čas?

November 23, 2018

Za devět dní začíná advent. Jak využijeme ten letošní? 

Jak nás může vůbec napadnout zabít společné konverzace s kolegy, kamarády a přáteli jednoduchým odbytím nebo setrváním v plytkých vánočních tématech? Jedno je jisté - už teď budeme s lidmi okolo nás diskutovat o Vánocích a přípravách na ně. Dá se takový čas využít pro Krista?

Pojďme si připomenout co se stalo a jak toho využít k šíření dobré zprávy.

Anebo si rovnou přečti článek 4 věci, které nevynechat, když lidem budeš říkat o Bohu.

Věřím, že mnoho z nás četlo vánoční biblický příběh už několikrát. Píše se tam o zázraku. O tom největším zázraku všech dob - že Bůh poslal svého vlastního syna k nám na zem, aby na něj za několik let vylil svůj spravedlivý hněv na kříži. Ten hněv jsme však měli zakoušet my! Ty a já! A proč? Protože jsme hříšní a Bůh spravedlivý.

Spravedlivou odplatou za náš hřích je smrt. Je to smrt, kterou za nás podstoupil Ježíš Kristus na kříži. A právě Jeho narození oslavujeme v období Vánoc.

 

To víme. Ví to však i naši přátelé, členové našich rodin, kolegové, spolužáci a všichni ti, které potkáváme i teď v období Vánoc a víme, že ještě nepatří Kristu? A víme my, co je čeká, pokud právě Krista a jeho oběť i za jejich hříchy nepřijmou upřímnou vírou? Místo odloučení od Boha po naší smrti je reálné! 

 

Tak jako se tedy sbírá plevel a pálí ohněm, tak bude i při skonání věku. Syn člověka pošle své anděly, ti vyberou z jeho království každé pohoršení a každého, kdo se dopouští nepravosti, 

a hodí je do ohnivé pece; tam bude pláč a skřípění zubů.

Matouš 13, 40 - 42

 

O tom, že Vánoce nemusí být vždycky svátky klidu a míru jsme už také psali. Jak teda Vánoc a shonu a stromečků, dárků a ozdob a celkově celé Vánoční atmosféry využít pro evangelium? Jednoduše.

 

Fráze: "Proč vlastně slavíš Vánoce Ty?", "Co si myslíš o Vánočním příběhu z Bible, znáš ho?", "Jak reaguješ na to, co o vánocích uslyšíš v kostele?", "Víš proč slavím Vánoce já?" a další nám letos nesmí zůstat cizí! Vždyť je to krásná a nenásilná cesta k tomu, předat lidem okolo nás biblické evangelium.

 

Je to tak jednoduché. Vánoce slaví v našich končinách opravdu téměř každý. Tak proč se tak častokrát místo o narozeném Kristu a o tom, jak na ten zázrak reagovat v našich životech bavíme o cukroví a salátu? Já taky rád pohodu, svíčky, dobré jídlo a rodinný kruh, ale co to letos využít ke zvěsti evangelia našim blízkým?

 

 

 

Každý, kdo je okolo nás a je nám blízký zaslouží znát cestu k Bohu, nebo ne? A pokud ne, proč potom věříme my sami? Vždyť jedinou cestou k Bohu je Ježíš Kristus. A pokud ho přijmeme vírou, změní náš život tady na zemi a především ve věčnosti, kterou strávíme smíření s Bohem.

 

Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.

Jan 14, 6

 

Tak komu letos o Vánocích řekneš o Kristu?

Už víš?

 

 

 

Přidej se k nám i osobně a pojďme společně začít advent koncertem skupiny ESPÉ v Ostravě. Rádi Tě povzbudíme k šíření evangelia i tam.

Než půjdeš lidem říct o Kristu, může se Ti hodit kniha Nejlépe střežené tajemství pekla případně pracovní pomůcka E. deník.

Pořiď si je obě se slevou.

 

 

 

 

Autor: Pavel Szlauer

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Aktuální články

November 21, 2019

October 2, 2019

September 30, 2019

September 28, 2019

September 28, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Štítky
Please reload

Sleduj nás
  • Facebook Basic Square

Zůstaňme v kontaktu

Facebook page

Odběr novinek

Kontakty

Chceš odebírat veškerý obsah TheRivers pravidelně?

Začni zde!

TheRivers s.r.o.

IČ: 06962122

Bankovní účet: 2401409973/2010

Kontaktní adresa:
Husovo náměstí 1188/4, 70200 Ostrava

© 2019 by TheRivers

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  • White Facebook Icon
0