Už je to tu zas: Půlnoční v kostele

December 14, 2018

Je tu zas, ten táhlý prosinec. Prosinec je možná též měsíc plný chaosu. Vánoce se blíží a tak se lidé snaží sehnat čím jak nejlepší dárky za dobré ceny. Někteří lidé propadají panice, když neví, co koupit svým blízkým. Jiní zase pilně uklízíme, myjeme okna nebo pečeme cukroví.

Poznáváte se? Kde je konec?

 

Jdeme dál - nadejde onen osudný večer a všichni blízcí se sejdou u jednoho stolu. Chutná hrachová polívka provoní celý dům a kapr lahodí všem našim smyslům. Po dokonalé večeři se všichni přesuneme ke stromečku, kde se nachází dárky. Kromě ponožek a všelijakého oblečení možná někteří dostaneme krásnou elektroniku či zajímavou knihu. Ti hodnější i lyže. Na stůl se dále chystají kilogramy cukroví. Potom, co se tímto sladkým potěšením dorazíme, se rozhodneme, že se vydáme na tradiční půlnoční bohoslužby. Možná, aby se neřeklo?

Schází nám tam něco? Ano!

 

 

Na půlnoční bohoslužby se chodí mnohdy jen kvůli tradici. Lidé mají sice v povědomí, oč vlastně jde, ale častokrát nevidí, jak obrovský to má význam. Zachránce se narodil, sestoupil k nám jediný BŮH! Wow!

A proč? Přišel nás spasit! Přišel nám dát jedinečný dar – věčný život. Přišel ho dát mě, Tobě a každému. Každý hříšník je jeho smrtí na kříži ospravedlněn.

Tak toto si připomínáme na té půlnoční, už se mi to dává pomalu dohromady ...

 

Vánoce však nejsou o smrti. Jsou o životě. Život zde je pro nás darem od Boha a my chceme smířeni skrze Kristovu oběť usilovat hlavně o život věčný. Tuto zvěst můžeme sdílet a zrovna Vánoce jsou skvělá příležitost. Lidé touto dobou půjdou do kostela, častokrát jen z tradice a my jim můžeme být svědectvím i tam. My jim musíme říci o Bohu. Lidé tam mohou pochopit pravý význam vánoc, ale někdo jim o tom musí říct. Vánoce nejsou soutěží jedlíků ani závod o to, kdo koupí nejvíce dárků. Vánoce jsou kromě oslav Kristova narození též příležitostí. Půlnoční bohoslužby jak by smet!

 

Líbí se mi ta tradice, kdy se lidé setkají v kruhu svých nejbližších. Ale pokud naším hlavním záměrem nebude oslava Boha, je to samo o sobě zbytečné. Využijme letošní Vánoce ke svědectví a řekněme třeba někomu o tom, proč věříme v Boha my sami. Nemusíme mluvit jen s lidmi, kteří přijdou k nám domů nebo do kostela. Mluvme i s našimi sousedy, přáteli, dětmi... Zkusme znovu najít opravdový význam Vánoc!

 

Žijme naše velké poslání a využijme příležitosti i na půlnoční v chrámu.

Na nedávné konferenci měl takové kratší zamyšlení jeden bratr a říkal: „Možná, že jedinou Biblí, kterou lidé kolem vás otevřou, budete vy.“

 

Proto žijme jako následovníci Pána Ježíše a zvěstujme evangelium kde se dá.

 

 

Milí bratři a sestry, buďme v tomto příkladní. Prožívejme pravý význam Vánoc a nenechme se stáhnout tímto světem. Děkujme každou chvíli za život a velkolepou oběť našeho Pána Ježíše Krista ne jen o Vánocích, ale po celý rok.

Přeji Vám krásný týden a dobře využité rozhovory na půlnoční.

 

 

 

Michal Mazur

 

Pořiď si knihu Evangelizace a Boží svrchovanost.

Nech se k šíření evangelia povzbudit a využij to už tyto Vánoce. Nepropásni šanci svědčit!

Najdi praktické tipy, jak sdílet evangelium.

Novinka E. deník - 30 denní výzva Ti v tom poradí.

Využij praktické rady!

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Aktuální články

November 21, 2019

October 2, 2019

September 30, 2019

September 28, 2019

September 28, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Štítky
Please reload

Sleduj nás
  • Facebook Basic Square

Zůstaňme v kontaktu

Facebook page

Odběr novinek

Kontakty

Chceš odebírat veškerý obsah TheRivers pravidelně?

Začni zde!

TheRivers s.r.o.

IČ: 06962122

Bankovní účet: 2401409973/2010

Kontaktní adresa:
Husovo náměstí 1188/4, 70200 Ostrava

© 2019 by TheRivers

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  • White Facebook Icon
0