Chceš ostatním říct o Bohu a nevíš jak?

January 12, 2019

Pokud se v situaci popsané v nadpisu poznáváš, připravili jsme Ti souhrn křesťanské literatury a pomůcek, které Ti pomohou.

Všechny je teď pořídíš v našem křesťanském obchodě TheRivers.

O kom budeš mluvit?

Je důležité ujasnit si, komu jsi uvěřil. Kdo je ten trojjediný Bůh? Kdo je Ježíš? Proč v něho vlastně mají druzí uvěřit? Tyto odpovědi dají Tvým svědectvím smysl - lidé tak uvidí, že máš s Bohem osobní vztah a víš, proč Boha potřebujeme.

 

Pokud chceš oprášit základní Biblické pravdy o tom, kdo je Bůh a co nám ve svém Synu nabízí, neváhej a pořiď si knihu Paula Washera Evangelium Ježíše Krista. Najdeš v ní shrnutí dobré zprávy o Kristu a taky popis cesty, jak můžeme být skrze něj smířeni s Bohem, který nás stvořil.

 

 

 

Zaměř se na Ježíše

 

Pokud Ti základní osvěžení smyslu křesťanské víry a vlastně všeho, co budeš lidem o Bohu říkat nestačí, jdi víc do hloubky. Poznej znovu osobu Ježíše Krista jako tu jedinou cestu ke smíření s Bohem. Co pro nás vykonal? Proč musel zemřít a proč potom vstal z mrtvých? Jak to do sebe všechno zapadá?

Pořiď si knihu Poznej skutečného Ježíše a najdi v ní tyto i další odpovědi.

 

John Blanchard pro nás ve své knize shrnul to podstatné k porozumění Ježíši a celé to sepsal jazykem srozumitelným i nevěřícím lidem. Pořiď si ji proto i jako dárek pro lidi, kterým chceš Krista představit blíž, aby si ji mohli taky přečíst.

Je libo slovenčina?

Kým skutečně Ježíš z Nazareta byl a co udělal tak zvláštního bude určitě jedna z otázek lidí ve Tvém okolí, když jim o Kristu řekneš osobně. Připrav se na tyto i další dotazy. Pokud holduješ jazyku našich sousedů - slovenštině, neváhej a pořiď si knihu Kto je ten muž?

 

V této šikovné publikaci najdeš shrnutí otázek, které pokládali nevěřící lidé, když slyšeli o Bohu a záchraně v Ježíši Kristu. Správně tak očekáváš, že jde o místo peprných a nelehkých otázek. Jde však také o knihu, kde najdeš taky odpovědi na tyto otázky. Bude se Ti proto nesmírně hodit i na Tvých cestách evangelizace.

 

Jak odpovíš na těžké otázky?

Když budeš lidem kázat o Kristu, prosím, nečekej procházku růžovou zahradou. Těžké otázky přijdou a je lepší na ně být připraven. Pořiď si tyto knihy, které se na těžké otázky o Bohu přímo zaměřují.

 

 

Ťažké otázky, skutočné odpovede je kniha, ve které autor W.L.Craig odpovídá přirozeně a jednoduše na otázky, u kterých slýcháváme častokrát jen otřepané náboženské fráze. On se zde naopak snaží předkládat myšlenky, které jsou upřímné a snaží se doopravdy tazateli odpovědět. Nauč se to i Ty!

 

 

 

 

 

 

Nebo jdi rovnou po knize Tak toto je Boh, kde najdeš sérii opravdu těch nejzáludnějších, někdy až nepříjemných otázek, které Ti lidé mohou o Bohu položit. Samozřejmostí jsou opět i autorovy odpovědi na tyto prekérní dotazy. Čerpej z jeho knihy a nebudeš otázkami zaskočen.

 

Rada na závěr. Úspěšná evangelizace je ta, která se děje! A tak vybaven knihami, především však modlitebním zápasem za naše blízké vyraž
a přirozeně lidem říkej o živém Bohu, o spasiteli Ježíši Kristu a možnosti spasení, kterou nabízí všem bez rozdílu.

 

Co nevynechat, když lidem říkáš o Bohu si přečti zde a vše si můžeš taky prakticky zapsat do E. deníku - pomůcky pro odvážné křesťany, kteří to s velkým posláním myslí vážně.

 

 

 

Přeji Ti Boží vedení a zápal pro šíření evangelia ve Tvém okolí!
Pán s Tebou!

 

 

Pavel Szlauer

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Aktuální články

November 21, 2019

October 2, 2019

September 30, 2019

September 28, 2019

September 28, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Štítky
Please reload

Sleduj nás
  • Facebook Basic Square

Zůstaňme v kontaktu

Facebook page

Odběr novinek

Kontakty

Chceš odebírat veškerý obsah TheRivers pravidelně?

Začni zde!

TheRivers s.r.o.

IČ: 06962122

Bankovní účet: 2401409973/2010

Kontaktní adresa:
Husovo náměstí 1188/4, 70200 Ostrava

© 2019 by TheRivers

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  • White Facebook Icon
0