3/9 - Třetí z devíti

March 8, 2019

Co chybí mnoha lidem kolem nás? Proč i velmi bohatí lidé, kteří mají všechno, po čem toužili, jsou nespokojeni a myslí si, že jim něco důležitého uniká?

 

Těmto lidem chybí pokoj, třetí ovoce Ducha svatého. Pokoj (řecky eiréne, hebrejsky šalóm) není pouze mír, klid zbraní. Jedná se o vnitřní stav člověka, klid srdce a mysli.

Co má člověk podle svědectví Bible dělat, aby byl naplněn pokojem?

 

Bible nám říká, že každý člověk, kterému Pán Bůh neodpustil hříchy, je plný nepokoje a starostí. Naopak ten, kdo vyzná Bohu svá provinění a prosí o odpuštění hříchů s vírou v zástupnou oběť Ježíše Krista, je očištěn od hříchů a smířen s Bohem Otcem. Je přesvědčen o tom, že jeho dluh byl zaplacen a mezi ním a Bohem je všechno v pořádku. Proto je naplněn pokojem a může vyznávat s aspoštolem Pavlem: „Když jsme tedy ospravedlněni z víry, máme pokoj s Bohem skrze našeho Pána Ježíše Krista“ (Řím. 5,1).

Již prorok Izajáš napsal o Kristu: „… bude mu dáno jméno Divuplný rádce, Božský bohatýr, Otec věčnosti, Vládce pokoje. Jeho vladařství se rozšíří a pokoj bez konce spočine na trůně Davidově“ (Iz. 9,5-6). Tedy Vládce pokoje, který bude šířit pokoj. Nový zákon nám říká, že Ježíš Kristus je dárcem pokoje. Když se loučil se svými učedníky, řekl jim: Pokoj vám zanechávám, svůj pokoj vám dávám; ne jako dává svět, já vám dávám“ (Jan 14,27).

Ve známém Kázání na hoře Pán Ježíš dává zaslíbení těm, kteří mají pokoj a také ho šíří kolem sebe. „Blaze těm, kdo působí pokoj, neboť oni budou nazváni syny Božími“ (Mat. 5,9). Apoštol Pavel v dopise křesťanům v Římě vede věřící k tomu, aby udržovali dobré vztahy, tedy pokoj se všemi. „Je-li možno, pokud to záleží na vás, žijte se všemi v pokoji (Řím. 12,18). Nemáme tedy být těmi, kteří rozdmýchávají hádky a neporozumění mezi lidmi. Právě naopak. Křesťan usiluje o to, aby se pokoj, který je v jeho srdci, šířil kolem a aby svým pokojem „nakazil“ ostatní.

Možná visí ve vzduchu otázka: „Má křesťan pokoj i ve chvílích, kdy prožívá ve svém životě zkoušky a těžkosti?“ Na tuto otázku najdeme odpovědi v Novém zákoně. Podívejme se na apoštoly Pavla a Sílase, kteří zvěstovali evangelium ve městě Filipis. Byli nespravedlivě zbičováni a zavřeni do vězení. Co v takové situaci dělali? Stěžovali si a ptali se svého Pána, proč to musejí snášet? Vůbec ne. O půlnoci se ve vězení modlili a zpěvem oslavovali Boha. Tedy ne zatrpklost a hněv, ale Boží pokoj ovládal jejich srdce. Oslavovali Boha za to, že je s nimi i v těchto těžkostech.

Jestliže chceš prožívat trvalý, hluboký pokoj, vyznej v pokoře Bohu své hříchy, pros o odpuštění a věř v Ježíše Krista, že On je tvým Zachráncem. Pak se sám přesvědčíš o tom, že slova o Božím pokoji nejsou nějakou nábožnou frází, ale že i dnes je Pán Bůh dárcem pokoje.

 

 

Autor: Vilém Szlauer

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Aktuální články

November 21, 2019

October 2, 2019

September 30, 2019

September 28, 2019

September 28, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Štítky
Please reload

Sleduj nás
  • Facebook Basic Square

Zůstaňme v kontaktu

Facebook page

Odběr novinek

Kontakty

Chceš odebírat veškerý obsah TheRivers pravidelně?

Začni zde!

TheRivers s.r.o.

IČ: 06962122

Bankovní účet: 2401409973/2010

Kontaktní adresa:
Husovo náměstí 1188/4, 70200 Ostrava

© 2019 by TheRivers

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  • White Facebook Icon
0