Ať tedy jíte nebo pijete nebo cokoliv činíte, všechno čiňte k Boží slávě

May 3, 2019

Toto se dočteme, otevřeme-li si první list Korintským. Verš, který je mezi křesťany notoricky známý. Co to ale znamená doopravdy: Jíst a pít k Boží slávě? Člověku, který v Boha nevěří, by se to mohlo zdát absurdní a nemožné. Jenomže apoštol Pavel ho ve svém listu neuvedl jenom tak, aby zaplnil místo. Všechno, co činíme, máme dělat k Boží slávě. Myslím, že toto je všem křesťanům jasné. Jak toho ale dosáhnout? 

 

 

Stojí to nemalou dávku sebezapření. Nemůžeme si jít svou vlastní cestou, dělat všechno, co se nám zlíbí, a občas si na nějakého Boha vzpomenout, že tam vlastně někde je. Říkat si, že Bůh tady vždycky je, a my se tak můžeme vždy vrátit. NE, takto to nefunguje. Nemůžeme úmyslně zklamat našeho nebeského Otce a lehkomyslně nad tím mávnout rukou. Vždyť Ježíš zemřel na kříži, aby každý jeden z nás mohl být zbaven svých hříchů. Všem nám bylo už dávno odpuštěno, byla nám dána obrovská milost. Náš Otec nás má všechny nesmírně rád a chce, abychom se všichni vrátili domů. Rozhodnutí však nechal na nás. A co ty, už ses rozhodl, jestli svěříš život do rukou svého Stvořitele? 

Dalším krokem k tomu, abychom všechno mohli činit k Boží slávě, je víra. Jako křesťané musíme mít víru, čistou, upřímnou a nezkaženou víru. Co to ale znamená? Často slýcháváme z úst lidí, že věří v něco mezi nebem a zemí. To ale není víra, jakou bychom měli mít. Nestačí být přesvědčený o tom, že někde nějaký Bůh existuje – ať už díky předchozím zkušenostem nebo prostě protože jste vyrůstali v prostředí, kde vám všichni tvrdili, že to tak je. Víra má a měla by pro každého z nás mít mnohem hlubší význam. Toto slovo pochází z řeckého pistis a dá se také přeložit jako jistota, důvěra, pevné přesvědčení či věrnost. 

 

 

 

Příklad si můžeme vzít z tolik známého biblického příběhu o Noem. Noe měl víru, důvěřoval Bohu a byl věrný. Postavil obrovskou archu, i když se mu všichni posmívali a měli ho za blázna. Noe to činil k Boží slávě. Pokud se člověk pohybuje v prostřední, kde se z větší části vyskytují lidé nevěřící, tak ví, že je to mnohdy těžké. Je těžké nenechat se svést na špatnou cestu a nezhřešit. Může se zdát, že je to až nemožné. Všechno je ale možné s Božím vedením. Ano, lidé si na nás budou v dnešním světě ukazovat a říkat si, že jsme jiní. Budou se však také ptát, jejich zvědavá nátura se nezapře. A my jako křesťané máme být světlo světa a zvěstovat evangelium. K Boží slávě. Měli bychom to dělat automaticky a mělo by nám být jedno, že si na nás lidé budou ukazovat. Oni si na nás totiž s největší pravděpodobností ukazovat budou. Proč toho tedy nevyužít a nezvěstovat evangelium? 

Dalším podstatným krokem k tomu, abychom všechno činili ke slávě Boží, je vztah. Vztah s naším milujícím Otcem. Nemůžeme pracovat na vztahu s někým, koho známe jenom z vyprávění. Je opravdu velmi důležité mít s Bohem živý vztah a poznávat ho. Jak? Odpověď je, myslím si, jednoznačná – prostřednictvím Bible a modliteb. Nikdo zatím nenašel lepší a účinnější způsob. Studium Bible je jedním z nejdůležitějších aspektů křesťanského života. Pro začátečníky se může každodenní rozjímání nad slovem Božím jevit jako nadlidský, nesplnitelný úkol. Pokud ale budete s Bohem mluvit prostřednictvím modliteb, bude se tento úkon stávat každodenní radostí. Co může být lepšího než povzbuzení Božím slovem? 

 

 

Máme za sebou období postu – čas, kdy se máme něčeho vzdát pro posilnění duchovního života. Toto období je vhodné na uvědomění si, kam jako křesťané směřujeme a kdo je v našem srdci Králem. Mnozí z nás si možná kladli otázku, jestli vše, co činí, činí doopravdy ke slávě Boží. Moc bych si přála, aby si každý mohl na tuto otázku odpovědět ano. 

 

 

Nakonec doporučení. K tématu života s Kristem na každý den máme v našem křesťanském obchodě tyto knihy.

Prohlédni si je všechny!

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Aktuální články

November 21, 2019

October 2, 2019

September 30, 2019

September 28, 2019

September 28, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Štítky
Please reload

Sleduj nás
  • Facebook Basic Square

Zůstaňme v kontaktu

Facebook page

Odběr novinek

Kontakty

Chceš odebírat veškerý obsah TheRivers pravidelně?

Začni zde!

TheRivers s.r.o.

IČ: 06962122

Bankovní účet: 2401409973/2010

Kontaktní adresa:
Husovo náměstí 1188/4, 70200 Ostrava

© 2019 by TheRivers

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  • White Facebook Icon
0