Jaký je Tvůj Bůh?

May 10, 2019

Jaký je náš Bůh? Na tuto otázku se snad nedá ani dostatečně odpovědět. Je tak skvělý, že to ani slovy nejde vyjádřit. To ví snad každý křesťan. Co ale o Bohu víme? Víme o něm jen tolik, kolik nám toho zjevil ve svém Slově. 

 

 

 

V Genesis můžeme vidět, jak moc miluje člověka, když jej stvořil bez vady a dal ho na tak úžasné místo, jakým byla právě zahrada Eden. Jeho lásku můžeme obzvlášť vidět v evangeliích, kde se stal člověkem proto, aby za náš věčný život zemřel trýznivou smrtí. Právě v evangeliích je také nejlépe vyobrazena Boží milost. Místo toho, aby zemřel hříšný člověk, který si to plně zaslouží, umírá nevinný Kristus, sám Bůh, právě pro ty hříšné lidi, aby si zasloužili věčnost s Ním. Ale také můžeme vidět Jeho hněv. Připomeňme si například Sodomu a Gomoru nebo třeba Babylónské zajetí Izraele. 

 

Někdy vidíme na Bohu jen ty vlastnosti, které se nám líbí. Občas naše lidská touha úplně převrátí Boží charakter. To můžeme dnes často vidět v různých církvích po celém světě. Rádi bychom zakázali výraz „Slovo Boží“ jen proto, abychom nebyli ustavičně usvědčováni z našich hříchů. Vlastně jsme si takto vytvořili vlastního boha. Je to bůh, který je naprosto neschopný vychovávat, neboť nikoho netrestá. Je také bohem, který úplně toleruje hřích. A také je to bůh, který je údajně Bůh. Není tomu tak. 

 

 

 

Ve spoustě církví a v množství denominací existuje názor, že Bible není Boží Slovo, ale pouze jej obsahuje. Na první pohled nám nepříjde nic zvláštní. Představte si však, že stojíte před dvěmi bazény. V jednom je čistá voda a v druhém je silná kyselina pouze s kapkou vody. Povím Vám, že musíte do jednoho z těch bazénu skočit. Který si vyberete? Takto to je i s Biblí. U obou případů jde o život. Pokud nepřistoupíme k Bibli s tím, že se vlastně jedná o Boží Slovo, tak to nedopadne dobře. Pokud je pro nás Bůh dostatečnou autoritou, potom se snažme dodržovat vše tak, jak nám přikázal. 

 

 

 

Dále zde máme vnímání hříchu. Bohužel i to už není jasné. O Bohu si často myslíme, že nás miluje, a proto nás nepotrestá za naše chyby. Bible ukazuje opak. Protože nás náš Otec miluje, tak nás také trestá. V celé Bibli máme shrnuto, co je hřích. I přesto to neradi vidíme, neboť to narušuje naše ideály. Raději si budeme nalhávat, než abychom si přiznali, že to, co děláme, je špatné. To jsme my. Nespokojme se však s tím! Pokud Bůh říká, že cizoložství je hřích a my jej činíme, dělejme s tím něco. Pokud je ve Slově psáno, že opilství je hřích, utněme to. Pokud Bůh říká, že čarodějnictví a homosexualita jsou ohavnosti, nechtějme to ani poznat. Pryč s hříchem. Pryč s pokušením! Řekněme satanovi jasné a důrazné ne! „Poddejte se tedy Bohu. Postavte se proti ďáblu a uteče od vás.“ (Jk 4, 7). 

 

 

 

Věřme v Boha a ne v nějakou modlu, která se za něj pouze vydává. Musíme vědět, v koho věříme. Pokud zvěstujeme druhým, potom v tom buďme pečliví. Zvěstujme i ostatním. „Jděte tedy a čiňte učedníky ze všech národů, křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha Svatého a učte je zachovávat všechno, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všechny dny až do skonání věku.“ (Mt 28, 19). Toto nám náš Pán a Bůh přikazuje, tak tedy i čiňme. Buďme požehnáním pro jiné. Buďme jim světlem a přivádějme je k Pánu. Učme je zachovávat Jeho ustanovení. Přeji vám požehnaný čas. 

 

 

Michal Mazur

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Aktuální články

November 21, 2019

October 2, 2019

September 30, 2019

September 28, 2019

September 28, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Štítky
Please reload

Sleduj nás
  • Facebook Basic Square

Zůstaňme v kontaktu

Facebook page

Odběr novinek

Kontakty

Chceš odebírat veškerý obsah TheRivers pravidelně?

Začni zde!

TheRivers s.r.o.

IČ: 06962122

Bankovní účet: 2401409973/2010

Kontaktní adresa:
Husovo náměstí 1188/4, 70200 Ostrava

© 2019 by TheRivers

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  • White Facebook Icon
0