Nejkrásnější pocit

September 28, 2019

Žalmy 52:3: "Boží láska je tu každý den!" 

 

Římanům 8:38-39: "Jsem si jist, že smrt ani život, andělé ani démoni, věci přítomné ani budoucí, žádná moc, výšina ani hlubina ani nic jiného v celém stvoření nás nemůže oddělit od Boží lásky v Kristu Ježíši, našem Pánu! "

 

 

 

Když sis přečetl nadpis mého dnešního článku, co se Ti vybavilo? Každému z nás se vybaví něco jiného. Abychom docílili krásného pocitu, musíme být šťastní. A ve chvíli, kdy zažíváme nádherné chvíle v životě, jsme šťastní. Otázka tedy zní: ,,Co tě v životě dělá šťastným?" Odpovězte si na to každý sám za sebe. Jsme lidé a jsme odlišní, proto bude mít na tuhle otázku každý jinou odpověď. Ale teď přijde jiná otázka: ,,Je to, co Tě dělá šťastným, dobré nebo špatné?

 

Protože jsou věci nebo činnosti, které nás možná nějakým způsobem naplňují a dělají šťastným, ale na druhou stranu nás to ničí. Někoho udělají šťastným alkohol, drogy, cigarety a takové podobné věci. Určitě s tímto bojuje i spousta křesťanů. Jiného udělá šťastným koukání na seriály od rána do večera, psát si se stovky lidmi denně nebo třeba neustálé nakupování nových věcí. Neříkám, že je špatné si s někým psát nebo jít si koupit něco pěkného na sebe. To vůbec! Sama vím, že to je fajn. Ale teď tyhle všechny příklady myslím v přehnaném slova smyslu, kdy to lidi dělají pořád a stává se to jejich závislostí.

 

Proč tohle děláme? Proč začínáme něco takového dělat? Něco, co se postupem času stane pravidelné a normální? Dle mého názoru člověk nějakou takovou činnost začne dělat, když se cítí sám, když má pocit prázdnoty a má nějakou "depku". Potom začne hledat něco, co by ho uspokojilo. Něco, co ho naplní a udělá šťastným. Proto si někdo, kdo nemá už nervy, jde zakouřit. Někdo, kdo je zklamaný jde pít do hospody a podobně. Nemusí to být jen tyto strašné příklady. Třeba jen když se nám nedaří učení - můžeme si říct, že si dáme pauzu a jít si zahrát hru na počítači nebo zapnout mobil a být na sociálních sítích. A potom tam jsme častokrát déle a déle a k původní činnosti se už nedostaneme.

 

Člověk prostě nechce dělat věci, které ho nebaví nebo jsou pro něj moc těžké. Chce si užívat, chce dělat něco, co ho dělá šťastným. Ale dělá nás to či ono opravdu šťastným? Naplní nás to opravdu tak, jak toužíme? Dopijeme skleničku vína a chceme další, dohrajeme hru na počítači a jdeme na další level, dopíšeme si s kamarádem a jdeme si psát s někým jiným, dokouříme cigaretu a chceme ještě jednu.. A pořád dokolečka. Až se nakonec dostaneme do fáze, kdy se to všechno dobré proti nám obrátí a přijdou ty špatné chvíle. Začne nám být zle po alkoholu, prohrajeme ve hře a rozmlátíme klávesnici, pohádáme se s člověkem na internetu nebo dostaneme rakovinu z cigaret. Zjistíme, že ta či ona věc nás už dál neuspokojuje a začínáme hledat jiné a jiné věci. A pokud nám nedojde, že hledáme na špatných místech, skončí to s námi špatně.

 

Jaké je řešení? Myslím, že to už sám dobře víš. Bůh. Nikdo a nic jiného než sám náš Král. On jediný nás dokáže učinit opravdu šťastnými. A nemusíme jít na další level nebo otevřít další flašku. Bůh nás svou láskou doslova oslní a učiní šťastnými už od chvíle, kdy o to budeme stát.

Taky mi trvalo delší dobu, než mi tohle všechno konečně došlo. Proto Ti teď píšu, protože nechci, ať promarníš svůj čas u něčeho pomíjivého jako já. Já hledala jinde než u Boha. Když jsem se nudila a dívala se na internet, viděla jsem fotky hezkých holek, jak jsou krásně namalované a oblečené. Řekla jsem si, že chci taky takové fotky, sedla jsem si ke stolu a začala se malovat, potom jsem vytáhla mobil a fotila se. Myslela jsem, že mě to udělá šťastnou, ale jediné, co se stalo, bylo, že mi to vzalo můj čas a naštvalo mě, že nemám dobrou fotku jako ostatní. Zbytečně strávený čas, který jsem mohla strávit s Bohem nebo nad čtením z Bible. Dále jsem si taky hodně často psala s 20 lidmi najednou. Znovu i tady jsem myslela, že mě to udělá šťastnou, když mi všichni budou psát. Ale místo toho jsem se jen s většinou pohádala anebo jsem nebyla spokojená, protože jsem chtěla víc a víc lidí. Nevedlo to k ničemu.

 

Každý z nás asi má nějakou podobnou věc. Ta ho sice uspokojí a možná i chvilkově udělá šťastným. Ale.. Představ si jak moc Tě dokáže udělat šťastným Bůh? To je teprve ten nejkrásnější pocit. Když nás naplní svou láskou. Já tenhle moment nejvíc zažívám u chval ve sboru nebo někde na místech, kde jsme s dalšími křesťany. Když hraje píseň, kterou znám. Můžu zavřít oči a zpívat Pánu chvály. Zvednu ruce a hlavu k nebi a zpívám mému Otci o tom, jak je úžasný. Není to nádherné? Vždy, když mám zavřené oči, cítím, jak stojí za mnou a houpe se se mnou do rytmu. Vidím v nebi zástupy andělů, kteří společně s námi tancují a zpívají. Naplní mě to Jeho velkou láskou a radostí. Dokážu vypnout od všech starostí a bolestí, které tento svět má. Myslím jen na to, jak moc úžasný je můj Bůh a jak moc jsem právě Jemu vděčná za to, že jsem jeho dcera.

 

Jedině Bůh Tě dokáže udělat opravdu šťastným, jedině Bůh Ti dokáže dát lásku, kterou Ti nenahradí nikdo a nic na světě - nepomíjející. Jedině Bůh Tě miluje tou jedinou, čistou a upřímnou láskou, kterou On sám stvořil.
A taky... Jedině On Tě dokáže osvobodit od všech věcí, které Tě od Něho odvádí. Od všech těch závislostí, které možná máš. On Tě dokáže uzdravit od toho všeho. Stačí chtít.

Řekni Bohu, že už nechceš být otrokem tohoto světa. Nechceš, už svůj čas promarnit u věcí, které Tě jen pomalu vysávají. Věř mi, opravdu to stojí za to. Bůh nám dává na výběr. Buď půjdeme po té široké cestě s ostatními lidmi a budeme vkládat naději do věcí na tomto světě anebo vykročíme úzkou cestou za Ním. Proč úzkou? Ne, nebude to vždy jednoduché a často nás tento svět nebude přijímat a chápat. Ale jedno vím jistě. STOJÍ TO ZA TO!

 

Boží láska je nepopsatelně nádherná a dokonalá. Je největší a nejsilnější. Pokud už si tyhle chvíle s Bohem zažil, nechybí Ti? A pokud ne, nechceš je zažívat? Klidně právě ode dneška, každý den. Můžeš je mít každý den. Tyhle chvíle s Bohem Ti nenahradí nic na světě. Ani to nejdražší auto, ani ten nejkrásnější dům. Nic a nikdo Ti ten pocit štěstí nenahradí. Proto se neboj a právě teď popros Boha o Jeho lásku. Řekni mu, že Ti chybí ty chvíle, které si s Ním zažíval. Modli se. Protože právě na Tebe Bůh dneska čeká. Proto se neboj a zavolej na Něj. Zvedni oči k nebi a popros Boha o to, aby Ti ukázal svou lásku. Tohle..Ano, až opravdu tohle jsou ty nejkrásnější chvíle, které v životě zažíváme.

Tak co, shodneme se nakonec na mé první otázce? Co se Ti vybaví, když si přečteš nadpis mého článku? Mě se vybaví chvíle s Bohem, které jsou nenahraditelné a nádherné. A všem přeji z celého srdce, aby vaše odpověď byla stejná. Aby si tyto nejkrásnější chvíle, mohl zažívat každý den svého života.

 

Nic není krásnějšího než čas s naším Králem, který nám dal život a který nás tak moc miluje. Neodkládej to, jdi do toho hned. Bůh chce, abys pocítil Jeho lásku a byl šťastný. Tak na co ještě čekáš?

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Aktuální články

November 21, 2019

October 2, 2019

September 30, 2019

September 28, 2019

September 28, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Štítky
Please reload

Sleduj nás
  • Facebook Basic Square

Zůstaňme v kontaktu

Facebook page

Odběr novinek

Kontakty

Chceš odebírat veškerý obsah TheRivers pravidelně?

Začni zde!

TheRivers s.r.o.

IČ: 06962122

Bankovní účet: 2401409973/2010

Kontaktní adresa:
Husovo náměstí 1188/4, 70200 Ostrava

© 2019 by TheRivers

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  • White Facebook Icon
0