Výzva

September 28, 2019

Matouš 28:19: "Proto jděte. Získávejte učedníky ze všech národů, křtěte je ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého." 

 

Skutky 5:20: "Jděte, postavte se v chrámu a předneste lidu všechna slova tohoto Života." 

 

Matouš 10:7: "Jděte a ohlašujte: Nebeské království je blízko!"

 

 

 

Jak už název vypovídá, chtěla bych nám všem navrhnout jednu výzvu. Nebojme se, nebude to nic záludného a samozřejmě to bude záviset na naší dobrovolné vůli. Pokud do toho dáme kus nás samotných a budeme opravdu chtít, pokud nás tato výzva fakt zaujme, tak je to "značka ideál". Jinak to nebude mít moc smysl, tak uvidíme... 

 

Představme si setkání mládeží, bohoslužby či jakékoliv jiné společenství křesťanů v našem městě. Přijdeme na něj se svými přáteli a přijdou i jiní. Celkem by nás tam bylo třeba 100. Co bys řekl na to, kdyby nás příští rok na stejném setkání bylo 200? Kdyby každý z nás do roka pozval jednoho kamaráda nebo kamarádku k Bohu a on by šel příště s námi? Nebylo by to úžasné? Nejdřív 100 lidí, příští rok 200, další rok 400... Wau, byla by to krása!

Už asi víš, jaká výzva z toho vyvstává. Výzva tedy zní: "Zkusme se zaměřit na jednoho člověka a pozvat ho k Bohu". Nemusí to být výzva na rok, ale může. To, jaké si dáš "podmínky", záleží na Tobě. A proč zrovna tahle výzva? Proč se soustředit jen na jednoho člověka? Často si totiž ve společenstvích nebo i sami pro sebe říkáme, že budeme solí a světlem ve škole, v práci a všude jinde. Chtěli bychom našim životem a chováním ohromit spoustu lidí a všem jim ukázat na Boha. A kolik lidí už jsme takto dovedli k Bohu? Velké skupiny lidí? Velké zástupy? Ano, je hezké si říct, že se budu chovat jako křesťan, nebudu dělat to, co dělají mí přátelé a známí a aspoň na mě takhle uvidí, že jsem jiná. Ale co kdybychom se v té snaze navíc hlouběji zaměřili i na jednoho konkrétního člověka? No někde se začít musí.

 

Pojďme se opravdu zaměřit na jeho život a problémy. Zkusme je s ním řešit. Navázat rozhovor, ve kterém mu řekneme, jak řešíme problémy my. Že máte toho nejlepšího "přítele na telefonu", který tu je 24 hodin denně.

Zkusme si vybrat člověka, který nám věří a je nám blízký. Někoho, kdo možná neví, že jsme věřící anebo ví, ale nikdy jste s ním o tom více nemluvili.
Já osobně do téhle výzvy jdu! 

 

Znám spoustu blízkých lidí, a proto jsem ve fázi, kdy se modlím o to, kým začít. Věřím, že Bůh pro mě má připraveného člověka, který potřebuje slyšet o Kristu. A pevně věřím, že brzy zjistím, kdo to je. Pokud jsi na tom jako já, zkus se za to dnes modlit. Vím, že Bůh dá odpověď i Tobě.

Tak co, jdeš do toho se mnou? Představ si, že díky Tobě, může člověk, který Ti je blízký poznat Boha Není to nádherné? Pro mě osobně, by to byl ten nejkrásnější dárek, kdyby mi můj blízký přítel řekl, že díky mně pocítil Boží lásku a uvěřil. A co by na to teprve řekl náš nebeský Otec? V Bibli je napsáno, že když uvěří člověk, tak tisíce andělů na nebi tančí a radují se z toho. 
Když zavřu oči a vidím takový zástup, který tančí, buší mi srdce radostí!

 

Nebylo by úžasné, kdyby se Tvůj nevěřící přítel dozvěděl o Bohu a sdíleli byste se vzájemně? Tak proč to nezkusit? Když nebude chtít a odmítne, tak to není Tvá vina. Udělal jsi vše, co se po Tobě chce a teď už to je to na něm. Možná si na Tvá slova vzpomene, když bude na dně. Řekne si: "Co mi to tehdy říkal? Že Bůh dokáže nemožné? Tak dobře, zkusím to." Věř, že když mu povíš, jak moc je Bůh úžasný, tak nad tím bude minimálně přemýšlet.

 

A nezapomínejme se za toho člověka i intenzivně modlit. Vložme ho Pánu do rukou a prosme o to, ať nám dá vhodná slova do úst a ať skrze nás mluví On sám. Pokud mu svěříš toho člověka, stanou se zázraky, uvidíš.

Já jdu do toho a co Ty?

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Aktuální články

November 21, 2019

October 2, 2019

September 30, 2019

September 28, 2019

September 28, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Štítky
Please reload

Sleduj nás
  • Facebook Basic Square

Zůstaňme v kontaktu

Facebook page

Odběr novinek

Kontakty

Chceš odebírat veškerý obsah TheRivers pravidelně?

Začni zde!

TheRivers s.r.o.

IČ: 06962122

Bankovní účet: 2401409973/2010

Kontaktní adresa:
Husovo náměstí 1188/4, 70200 Ostrava

© 2019 by TheRivers

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  • White Facebook Icon
0