Dva životy v jednom těle

September 30, 2019

Matouš 6:24: "Nikdo nemůže sloužit dvěma pánům."

 

Matouš 6:33: "Hledejte nejprve Boží království a jeho spravedlnost, a toto vše vám bude přidáno."

 

Matouš 6:19-21: "Nehromaďte si poklady na zemi, kde je ničí mol a rez a kde je zloději vykopávají a kradou. Raději si hromaďte poklady v nebi, kde je mol a rez neničí a zloději nevykopávají ani nekradou. Vždyť tam, kde máš poklad, budeš mít i srdce.

 

Obecně se předpokládá, že každý člověk žije do jisté míry dva životy. První je ten, který dává najevo úplně všem lidem okolo sebe, lidem v práci, ve škole, doma, ve společnosti a kdekoli jinde. Druhý je ten tajný, osobní, o kterém nikdo neví. Otázka však zní: Je to tak správně? Líbí se tohle Bohu?

 

Jak můžeš číst už v prvním verši, nikdo nemůže sloužit dvěma pánům. Nikdo z nás nemůže žít život s Bohem a zároveň život bez Boha. I přesto se mnohdy odehrává třeba tento příklad: Ráno vstaneš, pomodlíš se a jdeš mezi lidi, se kterými trávíš celý Tvůj den. Ani trošku na Tobě nejde vidět, že jsi křesťan, nezmiňuješ se o tom, že bys byl. Na Tvých rozhodnutích a činech to nejde znát a když se Tě na to někdo náhodou zeptá, nevíš, co odpovědět. Večer přijdeš domů a zase se pomodlíš a přečteš si třeba i Bibli. ... I když bývají okolnosti vždy trochu jiné, takovýchto scénářů bývá mnoho. Jsou to tzv. dva životy.

 

Až jednou přijde čas, kdy se Pán vrátí na tuto zem, jak by nám bylo, kdyby nás Bůh přede všemi zapřel? Proč se tedy za Boha stydíme? On za nás dal svého jediného syna. Dal by za nás kdokoli z lidí, před kterýma Krista nepřiznáme, takovou oběť?

Stává se i Tobě, že žiješ dva životy? Chodíš do kostela, děláš pro Boha různé věci, možná o Tobě i všichni ví, že jsi křesťan a dáváš to najevo. Ale máš taky tu druhou stránku své osobnosti? Druhé "já", za které se stydíš a proto o něm nikdo neví? Pokud ano, moje rada zní: Přestaň s tím. Čím dříve to utneš, tím lepší to pro Tebe bude. Vím moc dobře o čem mluvím. Žila jsem tak i já sama.

 

Jednu část svého života jsem tak prožívala a v tomto období mě to hodně odtáhlo od Boha. Sice jsem chodila do kostela, na mládež a před ostatníma se tvářila, že je všechno mezi mnou a Bohem v pohodě, ale dělala jsem věci, o kterých nikdo nevěděl, lhala jsem a nekomunikovala s Bohem. Moc dobře jsem o tom věděla, ale nedokázala jsem to sama zastavit. Den ode dne jsem do té propasti plné lží a hrozných věcí padala víc a víc. Den ode dne jsem se vzdalovala od Boha a přibližovala se k Satanovi. Nebýt mých přátel a mojí mamky, fakt netuším, kde bych teď byla. 

 

Mé období, kdy jsem měla tyhle dva životy, bylo strašné. Ano, Bohu jsem to vyznala a věřím v to, že mi vše odpustil, ale vzpomínky tady budou celý život. Teď, když se dívám na celou situaci zpětně, tak se "biju do hlavy" za to, jak jsem byla tak slepá. Neviděla jsem, že se ze mě stává Satanův otrok. Měnilo mě to. Snažila jsem se hrát na všechny strany, že jsem v pořádku, že jsem stále ta vzorná křesťanka, ale uvnitř mě to ničilo. Jediné co z si z toho můžu vzít, je ponaučení. A taky - cítila jsem, že mě v tom Bůh nechce nechat. Přitáhl si mě zpět k sobě a zachránil mě z toho. Za to jsem mu hrozně moc vděčná! Nedopustil to, abych do té propasti spadla úplně. Vytáhl mě z ní. Vím, že mě miluje a miluje i Tebe! 

Nenechávej se ovládat Satanem. Nenech ho vyhrát. Ano, učinit ten krok je těžké, pokud jsme do toho dvojího žití už spadli a nějak se z toho nedokážeme vytáhnout. Ale já kvůli tomu ztratila na pár měsíců vztah s Bohem. Chceš to?Chceš ztratit to nejkrásnější, co vůbec můžeš v životě mít? Nebylo by nádherné, kdybys žil jen jeden opravdový život? Rozhodnutí je jen na Tobě, ale věř, že nejde jít po dvou cestách věčně. Nejde sloužit dvěma pánům. Je to tvá osobní volba. Je to jenom na Tobě. 

 

Možná si myslíš, že Tě nevidí tvoji rodiče, přátelé a známí, ale Bůh vidí úplně vše. Před Jeho zrakem se neschováš. Takže ať už děláš cokoli a jsi kdekoli, On je přímo vedle Tebe a vidí Tě. Ví o všem. Ale je taky trpělivý a je připravený Ti odpustit a dát ti nový život. Čeká na to, až zavoláš, budeš litovat svých hříchů a poprosíš Ho o odpuštění. Moc by si to přál. Raní ho, když Tě vidí dělat ty všechny hrozné věci. 

Co tedy dělat? Pokud si, během čtení tohoto článku, narazil na věci, které Tě ve Tvém životě oddalují od Boha, které Tě vyřazují na cestě za Ním, vyznej Mu je. Zavři oči, sepni ruce a řekni Bohu o každé takové věci. A pokud chceš nový začátek a přestat to všechno dělat, ale nedokážeš to? Věř, že Bůh je mocný a může Tě změnit. Je tedy třeba volat k Bohu s tím, že potřebuješ pomoc a odvahu dvojí život ukončit. Řekni svému nebeskému Otci, že nemáš dostatek sil nato, abys to či ono ukončil. On Ti dodá sílu a odvahu a Jeho milost Tě promění. On je připravený dát Ti nový život.

 

Neměj strach z toho, že Ti neodpustí. Neměj strach z toho, že u toho všeho byl a teď je na Tebe naštvaný a nedal by Ti novou šanci. Bůh je trpělivý a pokud toho budeš opravdu litovat, odpustí Ti i ten největší a nejtěžší hřích. Ano, bolí ho pohled na Tebe, když činíš zlé věci, ale moc si přeje, abys byl opět u Něj. Chce, ať je to On, pro kterého žiješ celým svým srdcem. 

 

Zkus začít od začátku, vyznat vše špatné a žít pouze jeden život v jednom těle. Já to udělala a stojí to za to. A co Ty? Na co ještě čekáš? 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Aktuální články

November 21, 2019

October 2, 2019

September 30, 2019

September 28, 2019

September 28, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Štítky
Please reload

Sleduj nás
  • Facebook Basic Square

Zůstaňme v kontaktu

Facebook page

Odběr novinek

Kontakty

Chceš odebírat veškerý obsah TheRivers pravidelně?

Začni zde!

TheRivers s.r.o.

IČ: 06962122

Bankovní účet: 2401409973/2010

Kontaktní adresa:
Husovo náměstí 1188/4, 70200 Ostrava

© 2019 by TheRivers

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  • White Facebook Icon
0