Naše plány vs. Boží plány

October 1, 2019

Jeremiáš 29:11: "Já sám přece vím, jak o vás přemýšlím, praví Hospodin. Mám v úmyslu váš prospěch, a ne neštěstí; chci vám dát budoucnost a naději."

 

Matouš 6:33-34: "Hledejte nejprve Boží království a jeho spravedlnost, a toto vše vám bude přidáno. Nemějte starost o zítřek; zítřek bude mít své vlastní starosti."

 

Jan 14:1: "Nermuťte se v srdcích. Věříte v Boha, věřte i ve mne."

 

 

 

Stalo se Ti někdy, že jsi měl v životě svou představu, ať už to byla velká věc, nebo maličkost, ale Bůh měl jiný plán? Myslím si, že tohle zažil snad každý. Možná ses za to modlil, odevzdal to Bohu, ale On to chtěl jinak. Jaká byla tvoje reakce na Jeho jiný směr? Přijal jsi to nebo ses stejně zachoval po svém? Měl si na Boha zlost za to, že to není tak, jak chceš ty? A pak tu jsou momenty, při kterých nechápeš, že je Bůh vůbec dopustil a říkáš si, jak Ti to mohl udělat. 

 

Taky si tyhle otázky kladu. Proč to chce Bůh jinak než já? Proč dopustil, že se tohle stalo? Copak mě nemiluje a nechce pro mě to nejlepší? Ano, tyto otázky jsem měla nejednou ve své hlavě. Ty určitě taky. Hlavní je si uvědomit pár důležitých věcí.

 

Udělal by Bůh, který nás nadevše miluje a který nás stvořil něco, čím by nám ublížil? Ne. Rozhodně a 100% ne. Kdyby nás nemiloval a chtěl pro nás špatné věci, posílal by svého jediného syna, aby zemřel? Díval by se na to, jak umírá Jeho vlastní syn za naše hříchy, kdyby nás nemiloval? Ne nedíval. Jednoduše, by nás nezachránil, kdyby nás nemiloval, tak velikou a nepopsatelnou láskou. Takže Bůh by Ti nikdy neublížil. Právě naopak. Chrání Tě od všeho zlého každý den. Často to nevidíme a neuvědomujeme si to.

Napíšu tady zkušenost, ze života, kterou jsem zažila. Měla jsem jet se svou třídou na lyžařský kurz, myslím, že to byla 7. - 8. třída. Strašně moc jsem se těšila, protože jsem nikdy nestála na lyžích a konečně jsem chtěla začít jezdit. S kámoškami ve třídě jsme vše plánovali, těšily se. Jenže těsně před odjezdem, jsem onemocněla. Šla jsem k doktorce a už si přesně nepamatuju, co to byla za nemoc, ale byla nakažlivá a nebyla to jen obyčejná rýma. Nemohla jsem jet. V té chvíli se mi zbořil svět, všichni ve třídě do jednoho odjeli na lyžák a já zůstala doma. Měla jsem velkou zlost, brečela jsem a tehdy, v tom věku jsem to nesla opravdu těžce a ptala se Boha: "Proč si to dopustil Bože? Proč? Co jsem komu udělala, že jsem nemohla jet?". Tyhle otázky jsem měla v hlavě.

 

Nechápala jsem to, vše bylo naplánované, měla jsem tuhle zimu poprvé sjet kopec na lyžích, ale já ležím doma a cítím se hrozně. Tehdy jsem opravdu byla zničená a nevěděla jsem, proč to Bůh dopustil. Teď to však vidím jinak. Bůh mi nechtěl ublížit tím, že mě nechá doma. Nechtěl abych si neužila tu srandu a nenaučila se lyžovat. On jen viděl to, co já ne. Kdybych jela, možná by se mi něco stalo. Možná jsem nebyla připravená. Bůh ví, co se stane v budoucnosti. On vidí a ví všechno. Co když by se mi stalo něco hodně vážného? Chtěl mě ochránit, protože mě miluje a nedopustil by, aby se mi něco stalo. A jak to dopadlo? Na lyžák jsem jela minulým rokem a naučila jsem se lyžovat. A jsem moc vděčná Bohu, že to umím. Jsem vděčná, že mi dal tu možnost se to naučit a užít si to. 

 

 

Kdysi jsem někde slyšela jedno moudré přirovnání. Představ si, že celý Tvůj život je puzzle, které do sebe zapadne. Každý jednotlivý dílek do sebe zapadne a vznikne nádherný obraz - Tvůj život. Ty jako člověk vidíš pouze pár dílků, které Ti často do sebe nezapadají a nejdou k sobě. Ale Bůh vidí celý obraz, vidí každý dílek, který do sebe zapadne. Proto se neboj a svěř mu celý svůj život, Věř Mu. On chce pro Tebe jen to nejlepší.

 

Možná jsi v situaci, ve které netušíš, co máš dělat. Možná zažíváš období plné otázek, protože máš svou představu o něčem, ale Bůh má zjevně jinou. Věř však, že i když to teď nevidíš a nechápeš, tak Jeho rozhodnutí a Jeho plány s Tebou jsou vždy ty nejlepší. 

 

V samotné Bibli stojí: Mám v úmyslu Váš prospěch, ne neštěstí. Tohle Ti říká Tvůj nebeský Otec. Proto si pokaždé, když na Něho budeš mít zlost nebo nebudeš chápat Jeho rozhodnutí, vzpomeň na Jeho slova. Chce pro Tebe jen to nejlepší. Má pro Tebe připravený ten nejkrásnější život. Proto jdi po Jeho cestě a drž se Ho. Pak zažiješ ten nejlepší život. 

 

Modli se za svou budoucnost a svěř ji Bohu, protože je to to nejlepší, co můžeš udělat. A pokud Ti Bůh ukáže, že to má být jinak, že Tě vidí jinde a s jiným člověkem, nestůj si za svým. Nebuď zklamaný a ani neviň Boha za to, že to dopustil. Právě naopak. Raduj se a děkuj Pánu za to, že Ti ukázal směr,
i když je jiný, než jsi čekal.
Věř Mu a modli se za rozhodnutí, které v životě děláš. On ti ukáže směr a pomůže Ti ve všech zkouškách. 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Aktuální články

November 21, 2019

October 2, 2019

September 30, 2019

September 28, 2019

September 28, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Štítky
Please reload

Sleduj nás
  • Facebook Basic Square

Zůstaňme v kontaktu

Facebook page

Odběr novinek

Kontakty

Chceš odebírat veškerý obsah TheRivers pravidelně?

Začni zde!

TheRivers s.r.o.

IČ: 06962122

Bankovní účet: 2401409973/2010

Kontaktní adresa:
Husovo náměstí 1188/4, 70200 Ostrava

© 2019 by TheRivers

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  • White Facebook Icon
0