Proč tak konzervativní?

October 9, 2019

Je to zvláštní název, uznávám. Nicméně si myslím, že je nutno o tom něco napsat.

 

Jmenuji se Michal Mazur. Jsem tzv. „blogger“. Ti z vás, kteří jste už četli více mých článků, můžete vydedukovat, na co se rád soustředím. A možná někteří z vás už zjistili, že jsem dost konzervativní křesťan. Jsem si celkem jist, že spousta čtenářů ví, že se řadím mezi protestanty. To je pár věcí, které je možno se o mě dovědět pouze z našeho blogu. Některé věci ale tak nebyly vždy. Ve svém životě jsem narazil na situace, které mě změnily do mé současné podoby. Věřím, že to vše je Boží plán.

 

Asi vás bude zajímat, proč jsem zrovna takový, jaký jsem. Dneska se tedy zaměřím na to, proč jsem konzervativní a proč si myslím, že konzervativní křesťanství je to „pravé“.

 

Žijeme v postmoderním světě, který by rád zrovnoprávňoval snad vše, co se zdá být pro normálně smýšlejícího člověka naprosto absurdní. Bohužel se tyto vlivy dostávají už i do křesťanství. Denominace a církve musí pořádat synody, aby vlastně definovaly své teologické směřování v otázkách výkladu Bible. Velká společenství se rozpadají, křesťanů ubývá a satan se raduje. Co se to s námi děje?

 

Častým příkladem je, když Bible na několika místech uvádí, že homosexualita je hřích. Najdou se „odborníci“, kteří pod vlastním, subjektivním a totálně zvráceným výkladem Bibli ohýbají. Nejsou to prostí lidé, nýbrž „znalci“ teologie, profesoři na vysokých školách, duchovní a biskupové církví a denominací. Děsí mě jejich vliv. A tak, ať už lidé překrucují Písmo jakýmkoli způsobem, bohužel zahazují Boží moudrost a nad ni povyšují moudrost lidskou. Vlastně degradují Bibli, jež podle nich není Božím slovem, ale pouze jej obsahuje. Podle takových je Bible plná chyb.

 

 

Jelikož pocházím z Těšínského Slezska, vím také něco o historii protestantismu na našem území. Nebudu tajit, že na našem území byla také liberální teologie. V tomto období však začínají na scénu přicházet pastoři, kteří byli pietisté a konzervativci, opravdoví Boží muži a začali „oživovat“ území. Jedním z nich byl i Leopold Marcin von Otto, polský evangelický farář, který několik let kázal v Ježíšově kostele v dnešním Polském Těšíně (Cieszyn) a prohlásil: „Kdo nechce v Bibli uznat zjevnou Boží pravdu, ať si nehraje na křesťanství, ať neusiluje očišťovat Bibli – ať ji odhodí a řekne, že přestal být křesťanem.“

 

Ti, kdo z vás četli Nový zákon, mi jistě dají za pravdu, že něco jako liberální teologie nepřipadala u apoštolů v úvahu. Ježíšovi učedníci se vždy stavěli za to, co je učil Kristus. Když to dělali oni, proč ne my? Proč nebojujeme za pravdu, která nám je zjevena v Bibli? Asi to možná bude tím, že výplody liberální teologie nám přijdou snažší než opravdové a upřímné následování Pána Ježíše. Liberální teologie nás zas a znova uvrhuje do otroctví hříchu, o kterém tvrdí, že vlastně hříchem není.

 

Proto se tím více musíme držet toho, co jsme slyšeli, abychom nebyli strženi proudem. Jestliže už slovo zákona, které vyslovili andělé, bylo pevné a každý přestupek i každá neposlušnost došla spravedlivé odplaty, jak bychom mohli uniknout my, pohrdneme-li tak slavným spasením? První je zvěstoval sám Pán, a ti, kdo uslyšeli, dosvědčili toto spasení i nám; Bůh potvrzoval jejich svědectví znameními, divy i rozličnými projevy své moci a rozdílením Ducha svatého podle své vůle. Židům 2, 1-4

 

Slovo závěrem: A co ty, křesťane? Raději věčný život s Bohem nebo pohodlí na zemi?  

 

 

 

-Michal Mazur

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Aktuální články

November 21, 2019

October 2, 2019

September 30, 2019

September 28, 2019

September 28, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Štítky
Please reload

Sleduj nás
  • Facebook Basic Square

Zůstaňme v kontaktu

Facebook page

Odběr novinek

Kontakty

Chceš odebírat veškerý obsah TheRivers pravidelně?

Začni zde!

TheRivers s.r.o.

IČ: 06962122

Bankovní účet: 2401409973/2010

Kontaktní adresa:
Husovo náměstí 1188/4, 70200 Ostrava

© 2019 by TheRivers

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  • White Facebook Icon
0